Hírek: élet az oktatási intézmények falain belül  
 
 
Hírek az intézményeink életéből

Oktatási együttműködés a révkomáromi és a győri egyetem között 
Oktatási együttműködés a révkomáromi és a győri egyetem között

A komáromi Selye János Egyetem és a győri Széchenyi István Egyetem együttműködési megállapodást írt alá. A két intézmény vezetője abban egyezett meg, hogy közös előadásokkal, rendezvényekkel, illetve kiadványokkal segítik egymás munkáját.

A találkozón megállapodás született arról is, hogy a révkomáromi egyetemisták kutatási-fejlesztési munkájukhoz  használhatják a győri egyetem korszerű laboratóriumait is. A Selye János Egyetem ugyanis hasonló színvonalú gyakorlóhely kiépítésére nem tud elegendő pénzforrást előteremteni. Fiatal, minősített oktatókat irányít majd a Selye János Egyetemre a győri intézmény. Ezzel többek között az a cél, hogy a komáromi munkatársakat be tudják vonni a pályázatokba, illetve a tudományos munkákba. A megállapodás azért is fontos a révkomáromi egyetem számára, mivel így a győri egyetem támogatásának köszönhetően elkezdhetik a régóta esedékes fejlesztéseket.

Dr. Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem rektora és Dr. Tóth János, a Selye János Egyetem rektora azt reméli, hogy a közös munka már a következő szemeszterben elkezdődhet.

Czibula Ádám, a Hallgatói Önkormányzat elnöke hírportálunknak elmondta, hogy komoly fejlődési és kitörési potenciál alapjául szolgálhat a Selye János Egyetem számára ez az együttműködés, hiszen azáltal, hogy két ország egyeteme között köttetett az együttműködés, komoly fejlődés előtt állhat be a komáromi egyetem tudományos, kutatási és akkreditációs mutatóinak tekintetében. „A Hallgatói Önkormányzat elnökeként üdvözlöm ezt a lépést, hiszen az egyetemünk hírnevének erősítését és színvonalának növelését vetíti előre. Ez pedig minden esetben támogatandó, hiszen a hallgatók megfelelő színvonalú képzése, illetve diplománk értékelésének növelése részünkről prioritást élvez és minden esetben támogatandó. Rektor úr elmondása szerint ez az együttműködés lehetőséget biztosít például arra, hogy a világ bármely pontjáról neves előadók adhassanak elő egyetemünkön, ezzel is növelve a piacképességét és színvonalát az egyetemünknek. Erre pedig többek között a már korábban kiépített videó konferencián alapuló technológiánkon és hálózatunkon keresztül nyílna lehetőség. Segíthet bennünket az együttműködés a most készülő doktori iskola létrehozásában is a Gazdaságtudományi Karon" - nyilatkozta szerkesztőségünk megkeresésére Czibula Ádám.

 
Ha tetszett a cikk, ossza meg másokkal is!  



Hírkereső
 Keresendő szó
 

Hirdetés Állásbörze Partnerek
JMK media & productions, s.r.o. Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége
Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Pázmány Péter Alapítvány

 
 
 
  :: © 2010 REGIONIS polgári társulás, Minden jog fenntartva ::