,, Keress olyan mestert, akinek szelleme világos, tudása nagy és szíve jó!’’
Nagy dologra, egyesek szerint a legnagyobbra vállalkozik az, aki a fiatalokat tudásra, szívbéli jóságra tanítja, miközben a mindennapokban példaként áll előttük.
Nincs még egy munka, ahol ennyi a kudarc, a hiábavaló erőfeszítés, s nincs még egy munka, ahol ilyen sok a siker, a kellemes meglepetés is.
Köszönetünket és hálánkat kifejezni gyűltünk össze március 27-én iskolánk ebédlőjében, ahol a köszöntő után rövid műsorral kedveskedtünk tanítóinknak.
E napon Karinthyt idéztük, akinek nagy mondanivalója az ifjúság. Mondhatni, minden második-harmadik írásával az ifjúsághoz kanyarodik vissza, mint aki otthagyta élete szebbik felét. A Tanár úr kérem című híres könyvében azokhoz a legizgalmasabb élményekhez nyúlt, amelyeket élete során valamikor mindenki átél. Ezekből a történetekből készítettünk összeállítást. Felidéztük az álmos reggeleket, az iskolából való elkésést (Reggel hétkor), a kínos feleleteket ( A rossz tanuló felel, A jó tanuló felel), s a rossz bizonyítvány megmagyarázására is adtunk ötleteket ( Magyarázom a bizonyítványom).
Az összeállításban szerepeltek:
Narrátorok: Farkas Zsuzsanna, Koncz Gréta, Seres Veronika, Turčáni Eszter – 8.B
Steimann, a jó tanuló: Kókai Sándor – 8. A
A rossz tanuló: Farkas Zoltán – 8. B
Fröhlich tanár úr: Bodor István – 8. A
Bauer, aki elkésik: Schwarz Norbert – 7. A
Erzsi: Daniel Laura – 8. B
Bauer, aki magyarázza a bizonyítványát: Oláh Dávid – 8. B
Polgár Ernő: Igo Krisztián - 8. B
Egy úr és apa: Ádám Zoltán – 8. A
Diák: Varga Lajos – 8.B