Iskolánk tanulói 2008.május 23-án a KATEDRA képzőművészeti verseny országos fordulóján vettek reszt.A versenyre a Szabó Gyula MTA-ban került sor Szabó Kinga védnökségével, a Katedra Alapítvány és a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége főszervezésében, ill. A Szlovákiai Magy. Kultúra Múzeuma, a dunaszerdahelyi Kodály Zoltán MTA, a dunaszerdahelyi Szabó Gyula MTA és a dunaszerdahelyi Kortárs Magy. Galéria társszervezésében.
Pócs Hajnalka, 8.B- harmadik helyezést ért el.
Szedlák Márk,5.B- Szabó Kinga, Szabó Gyula hagyatékának örököse ajándékát,
Juhász Mária, 5.B- Szabó Gyula MTA igazgatónőjének különdíját kapta meg.
Szeptembertől kezdve négy fordulón át dolgozták ki a tanulók a müvészettörténeti kérdéseket és a rajzfeledatokat. A szorgalmas munkáknak és a jó erdményeknek kőszőnhetően a 13 benevezett tanulónk közül ők hárman jutottak be a döntőbe. A tanulók munkáit festőművészekből álló zsűri értékelte, akik nem annyira a látványos, mutatós kidolgozást értékelték, hanem a téma művészi megjelenítését. Hármuk közül Szedlák Márk újszerű technikával készített Daidalosz és Ikarosz illusztrációját érte az a megtiszteltetés, hogy kiállították a Kortárs Magyar Galériában , a Vermes-villában a tanulók által készített sok színvonalas kép társaságában. Ezáltal ők lehetőséget kapnak a jövőben bármikor képeik kiállítására.
Szabó Gyula: festő-grafikus, költő
/Budapest 1907 – Prága 1972/
Túrószentmártonon és Prágában tanult plakáttervezést.
Kisebb-nagyobb megszakításokkal Losoncon élt.
Sokszor volt kiállítása, többek között Pozsonyban és Budapesten a Nemzeti Galériában.
2008.február 29-én a Kortárs Magyar Galériában Dunaszerdahelyen, a Vermes –villában Világégés c. kiallításának megnyitójára került sor.
A művész festményeinek fő jellemvonásai: önarckép,ipolysági Mária-szobor ábrázolások, bibliai témák.
A Szabó Gyula MTA fontos feladatának tartja a festőművész emlékének ápolását,ezért róla nevezték el a művészettörténeti és rajzversenyt, amit jövőre is megrendeznek.