A székesfehérvári Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a pozsonyi Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, valamint a Pécsi Tudományegyetem BTK Politikai Tanulmányok Tanszéke meghirdeti „A mi Európánk” című vetélkedőt a magyarországi, és a határon túli magyar középiskolások számára a 2011/2012 tanévben.
A vetélkedő célja, hogy a fiatalok gyarapítsák ismereteiket térségünk Európában betöltött szerepéről, saját lehetőségeikről és egymásról, ezzel is elősegítve a közös értékek továbbélését.
A vetélkedő témakörei: általános EU ismeretek, (2011 – Az önkéntesség éve, 2012 – Az aktív időskor európai éve)
Fontos témák: versenypolitika, az EU költségvetése, emberi és polgári jogok, környezetünk, fogyasztóvédelem, energia, foglalkoztatás, országismeret (kultúra, földrajz, népszokások, ünnepek, gasztronómia, sport), stb.
A vetélkedő nyelve: magyar (egyes feladatoknál azonban szükség lesz a német, ill. angol nyelvre is).
Jelentkezés: A vetélkedőre 3 fős középiskolai tanulókból álló csapatok jelentkezését várják. A jelentkezéshez szükséges csapatonként egy segítő tanár is. Egy intézmény több csapattal is indulhat a vetélkedőn! A vetélkedőre regisztrálni lehet a felhívás megjelenésétől kezdődően, a Tarsoly Ifjúságért Egyesület honlapján www.tarsoly.shp.hu megadottak szerint 2011. december 4-én 12:00 óráig.
A vetélkedő felépítése: 3 internetes forduló, valamint a döntő (helyszíne Székesfehérvár).
Az internetes feladatok a www.tarsoly.shp.hu oldalon lesznek elérhetőek, továbbá a csapatok itt tájékozódhatnak a vetélkedő folyamatáról és érvényben lévő szabályairól.
A vetélkedő fordulói:
2011. december 06 – 20. között kell a jelentkezőknek megoldani az első forduló feladatsorát.
2012. január 05 – 19. között kell a jelentkezőknek megoldani a második forduló feladatsorát.
2012. február 16-án (magyar idő szerint) 14:00 – 18:00 óra között lesz elérhető a harmadik – időkorlátos – forduló feladatsora, a megoldásokra elegendő lesz 2 óra.
Az internetes feladatok megoldásáért kapott pontszámok alapján 16 csapat kerül a döntőbe. Minden régióból és szomszédos országból bejut egy-egy csapat, amennyiben elért összpontszámuk alapján a mezőny első felében vannak. A többi csapat már kizárólag a legmagasabb pontszám alapján jut be, de egy régióból maximum 3 csapat, és egy iskolából legfeljebb 1 csapat lehet döntős.