Iskolánk minden évben ünnepi műsorral emlékezik meg az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról.
A megemlékezés a helybeli Csemadokkal együtt koszorúzással kezdődött a temetőbeli kopjafánál. Renczés Ágoston szavalata után Mészáros Magdolna elnök mondott beszédet, majd az általa vezetett Rozmaring vegyeskar éneke tette felemelővé az ünnepélyt, mely a Szózat közös eléneklésével zárult.
Ezt követően a művelődési házban az idei műsort Molnár Rita szavalata nyitotta meg. Felkészítője Morovics Ibolya volt. Utána a kis- és nagyénekkar közösen énekelt. Az énekkarok vezetői Simkó Mária és Mészáros Magdolna. Az iskola igazgatónője, László Ildikó ünnepi beszédében rámutatott arra, 1848. március 15. és az azt követő mintegy másfél éves szabadságharc minden magyar embert arra buzdít, hogy legyünk büszkék nemzetünkre, magyarságunkra, majd arról elmélkedett, mit jelent ma magyarnak lenni Európa szívében.
Iskolánk tanulói mindig szép sikereket érnek el a Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Versenyen. Az idén sem volt ez másképp, többen is továbbjutottak a kerületi fordulóba. A műsorban az ő sikeres produkciók közül is hallhatott a közönség egy kis ízelítőt. Először három alsó tagozatos tanuló szerepelt. Horváth Zenkő Veronika Gál Sándor: A bűvös virág című versét adta elő, Lóci Dávid Fekete István: A vadgalamb című elbeszélését tolmácsolta, Mihalovič Veronika pedig Móra Ferenc: Böske a telet keresi című elbeszélését adta elő. Felkészítőjük Szalai Gyöngyi volt.
A kisebbek szavalatai után az iskolánk tánccsoportjai - melyek vezetői Molnár Beáta és Simkó Mária - arattak nagy sikert. Műsorunk további részében a felső tagozatos prózamondók produkciói közül hallhattak kettőt. Először Juhos Tamara Wass Albert: A fuszlinei boszorkány elbeszélését adta elő, majd Renczes Fanni Szabó Magda: Für Elise művéből mondott részletet. Felkészítőjük Morovics Ibolya.
Iskolai műsorainkban mindig üde színfoltot jelent a legkisebbek irodalmi színpada. Az idei összeállításuk címe „Jön a tavasz, a zengő, sugárzó” volt. Mint ahogy a címe is elárulja, a közelgő kikelet hangulatát idézték fel a benne lévő szövegek, dalok. Az irodalmi színpad vezetője Pónya Zsuzsanna. A jelmezek készítését Puskás Margit vállalta magára.
Az ünnepi műsort a hagyományokhoz hűen a legnagyobbak irodalmi színpada zárta. Az irodalmi színpad vezetője Nogely Mónika. A gyermekkonferálók Molnár Rita és Varga Ákos végzős tanulók voltak, a műsort összeállította és a konferáló szöveget Jakubecz Márta írta. A technikáért a kilencedikes fiúk segítségével Nagy Flórián felelt.
A verses összeállítást követően a zsúfolásig megtelt teremben a nézők a gyermekekkel együtt egy emberként énekelték el nemzetünk himnuszát, majd a sikeres műsort vastapssal jutalmazták.
A szeli gyermekek ünnepi műsorukkal méltóképpen emlékeztek meg a forradalom kitörésének 166. évfordulójáról. Felemelő volt megtapasztalni, ahogy a falu népe együtt tisztelgett az iskola tanulóival és tanáraival a jeles történelmi esemény előtt, mellyel népünk az egész világ elismerését kivívta, hiszen az egyik legnemesebb eszményért, a szabadságáért küzdött.