2013. április 18-án különleges napra virradtak a Széchenyi István Alapiskola alsó tagozatos tanulói Felsőszeliben. Ekkor valósult meg az iskolában az első mesefesztivál, amelyre a gyermekek a tanító nénik irányításával már régóta készültek.
Az olvasás megszerettetését elősegítő program Mikulás óta zajlik az alsó tagozaton. A kisgyermekek minden szerda reggel a tanítás előtt egy mesét hallgattak meg valamelyik tanító néni tolmácsolásában, majd ehhez a meséhez rövid foglalkozások is kapcsolódtak. A gyermekek így a szerda reggeleket kimondottan megszerették, hiszen a szőnyegre kuporodva mesét hallgathattak, s csak ezután a „felvezető után” kezdődött a tanítás… A Kukurikú Mesefesztivál gazdag programjával ezt a meseolvasási sorozatot zárta, annak záró rendezvénye volt.
A fesztivál a reggeli iskolai csengőszóval vette kezdetét, amikor is a negyedikes Renczes Zoltán a gyerekek képviseletében jelképes aranykulcsot vett át az iskola igazgatójától, László Ildikótól, hogy kinyithassák a Meseországgá varázsolt iskolát. A folyosó bejáratát a kulcs tágra nyitotta, a varázslat megtörtént: Meseországgá berendezett színháztér és zenés köszöntő fogadta az ide belépőket. A fesztivál fő programja fél tízkor indult. Pónya Zsuzsanna pedagógus a program ismertetése előtt üdvözölte a gyermekeket, az iskola igazgatóját, a felső tagozatos magyar szakosokat, valamint Valacsay Ilona nyugalmazott igazgatónőt, az iskola egykori pedagógusát. Kifejezte reményét, hogy a rendezvény a gyermekek és felnőttek igyekezete, sokszínűsége és tehetsége által értékké és élménnyé kerekedik majd.
Először az elsősök, majd a harmadikosok adtak elő egy-egy mesét dramatizált változatban Pónya Zsuzsanna és Rakoncza Éva vezetésével. Az elsősök az „Eltáncolt papucsok” című mesét mutatták be bábok segítségével, a harmadikosok pedig „Az öregember és a pokróc” mesét játszották el a gyermekeknek. A sikeres meseelőadások után a gyermekek Simkó Mária vezetésével kakasos népi játékokat tanultak. Látszott, hogy az összes gyermek örömmel kapcsolódik be a népi gyermekjátékokba.
Ezt követően ismét meseelőadások következtek Blazsek Beáta és Szalai Gyöngyi vezetésével. A másodikosok a Kiskondás mesét mutatták be nagy átéléssel, a negyedikesek pedig a Furulyás Palkó mesét adták elő az iskolatársaiknak zenés, táncos kísérettel. Igazi lakodalmi hangulatot, ünnepet teremtettek előadásukkal, melyet vastapssal köszönt meg a nézőközönség. László Ildikó igazgatónő nem érkezett üres kézzel az iskola kis tanulói közé: megdicsérve meseelőadásaikat, okleveleket, trikókat és piros mézeskalácsszíveket osztott szét a gyermekeknek.
Miután a gyermekek már egész lelkükkel Meseországban jártak, hiszen teljes szívvel beleélték magukat a szebbnél szebb mesékbe, maga Mesetündér toppant be közéjük, és háromféle foglalkozást hirdetett meg számukra „Ezüsterdő”, „Aranyerdő” és „Gyémánterdő” helyszínein.
Az Ezüsterdőben varázspálcát lehetett készíteni, meseposta-képeslapokat írni és festeni. A kicsik munkáját itt Blazsek Beáta, Mészáros Márta-gyakornok és Simkó Mária irányították.
Az Aranyerdőben volt koronakészítés, mesetotó és mesekirakó. A foglalkozásokat ebben az erdőben Rakoncza Éva és Szalai Gyöngyi vezették.
A Gyémánterdő meseszőnyeg szövését, meseházikók segítségével címek és szereplők párosításait, valamint várak kirakását kínálta a legkisebbeknek, kiknek munkáját Puskás Margit, Pónya Zsuzsanna segítették.
A Kukurikú Mesefesztivál a királykisasszonyokká és királyfikká lett gyermekek közös énekével zárult, majd Pónya Zsuzsanna, a rendezvény irányítója kihirdette a jövőbeli, 2. Mesefesztivált. Erről a mesedélelőttről gyermek és felnőtt egyaránt elmondhatja, hogy lélekben kirándulást tett Meseországban, ahol örömmel élhette át, hogy mindig az igazság győzedelmeskedik, és a jók még jobbakká válhatnak.